About

Rádi bychom vám nabídli originální produkt odrážející naše nadšení, který pro vás bude výjimečný díky vaší iniciále, vašemu jménu nebo textu. Objednáte-li si u nás šperk, koženou tašku nebo klíčenku s gravírováním, pošleme vám nejdříve náhled vašeho textu ke korektuře. Teprve po vašem odsouhlasení začneme s výrobou. Dovolujeme si upozornit, že doba výroby produktů s gravírováním a embosováním (šperky, klíčenky, kožené tašky) je přibližně 2–3 týdny, ostatní zboží odesíláme do pěti pracovních dní.

Naše láska k minimalismu a detailu (a papíru) se odráží také v balení. Každý produkt společnosti twentysix obdržíte speciálně zabalený, o což se nám s laskavou péčí postarala firma Voala – s dokonalostí a láskou jí vlastní.

We would like to offer you an original product that reflects our enthusiasm, which will make it unique by using your initials, name or text. If you order jewelry, a leather bag or key ring in our eshop, we will send you first a preview of your text to check. Only after confirmation will we start with production for you. We require 2 to 3 weeks for the processing of products with engravings and branding (jewelry, key rings, leather bags) prior to shipping. All other goods we are able to ship within five working days.


Our love of minimalism and detail (and paper too) is reflected also in our packaging. Each twentysix product comes nicely wrapped in packaging which was create for us with love, care and diligence by the Voala, a partner company specializing in graphic and packaging design.